Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?...

Mathematics, 25.08.2020 19:01 amylumey2005
Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?

Answers: 2


Another question on Mathematics

Mathematics, 21.06.2019 14:00
Which addition property is being illustrated below? (type commutative or associative) (6 + 7) + 1 = 6 + (7 + 1)
Answers: 1

Mathematics, 22.06.2019 02:00
The table below shows the approximate masses of a dust particle and a grain of pollen. dust particle 0.000000778 g grain of pollen 0.00000000155 g the mass of a dust particle can be estimated and written in the form a × 10^b, where a = 8 and b = the mass of a grain of pollen can be estimated and written in the form a × 10^b, where a = 2 and b = based on the estimates, the mass of a dust particle is approximately blank times larger than the mass of a grain of pollen.
Answers: 1


Mathematics, 22.06.2019 05:00
Scenario: susan wants to make 2 square flags to sell at a crafts fair. the fabric she wants to buy is 3 meters wide. she doesn't want any fabric left over. what's the least amount of fabric she should buy? question: which equation will susan solve her problem? note: let x represent the length of 1 side of the flag. options: 1) 3x^2 -2x =0 2) 2x^2 =3x 3) 2 * 2 = 2 * 2 4) 6 +2x = 2(4x)
Answers: 1
You know the right answer?
Questions




Advanced Placement (AP), 05.09.2020 20:01




Mathematics, 05.09.2020 20:01


Biology, 05.09.2020 20:01


Mathematics, 05.09.2020 20:01


Engineering, 05.09.2020 20:01




Mathematics, 05.09.2020 20:01

Biology, 05.09.2020 20:01

English, 05.09.2020 20:01